#23

hei! esmalt kõigile naistele imeilusat rahvusvahelist naistepäeva! 2009. aasta naistepäeva võtmeteema on naiste vastu suunatud vägivallaga võitlemine, kurat kui kohmakas on eesti keeles kirjutada seda, appi! igatahes ma mäletan juba hispaanias vastavaid postreid ja siingi võetakse asja ilmselt küllalt tõsiselt. eeldan, et kõik naised on mõttes kõikide teiste naistega, kes sellest puudutatud on. niiet naised, müts maha teie ees, braavo!

rääkides naistest, siis tutvusin ühel õhtul Sunshine’i-nimelises eeslinnas poes käies Christina, ühe Vietnami päritolu austraallannaga, kes minu jaoks lõhkus mitmeid esmamuljeid. keskkoolist tulles ei läinud ta ülikooli, vaid üksinda euroopat avastama (see on nende jaoks nagu meie jaoks aasia; võite siis ette kujutada kui ta ütles, et “I didn’t want to do Asia because of the comfortness associated with it”. WTF, eks?) bussi ootades jäime lobisema; siis tundus mulle see täiesti loogiline. näiteks sydney, brisbane ei olevatki nii külalislahked ja vastutulelikud, kui melbourne – külalislahkus on küll all-australian väärtus, kuid see ei ole seal nii selgesti väljendunud, kui ultra-multikultuurses melbourne’s. ma rääkisin talle veidi minoriteedijuttu, millest allpool ka iitsatasin, kuna vestlus läks otseloomulikult kultuuride põimumisele, muuseas ka rassismile. 50ndatel tuli siia palju itaallasi (sealt kasvas välja ka lygon court’i little italy), 70ndatel suur vietnamlaste kogukond seoses vietnami sõjaga, sealt omakorda algas teiste kaug-aasia rahvaste sisseränd ning järgnes lähis-aasia hindude sissevool. nüüd on järg jõudnud mustanahalisteni, näiteks sudaanist tulevat neid massiliselt. paradoks: võõrviha, mis kunagi eksisteeris valgete poolt ja oli suunatud teistest etnilistest gruppidest tulenevate rahvaste poole, on Christina jutu järgi minu üllatuseks adapteeritud ka kunagiste immigrantide ja nende järeltulijate poolt; nad ise tunnevad samamoodi võõrviha uute sisserändajate vastu. jõudsime järeldusele, et see peab ilmselt inimlik omadus olema, et oma territooriumi puhul löövad võõraste kontekstis eelkõige lõkkele negatiivsed emotsioonid; keegi ei hakka esmalt mõtlema, et oh! kui hea, uued ja huvitavad tulevad, mõtle kui palju nad meile anda saavad. aga kui nii oleks, oleks maailm palju ilusam koht, eks ole. temaga pidime muide hispaania tomatifestivalil kohtuma, kui mõlemad sinna peaksime juhtuma.

veel. teel linna oli rongijaamas mingi mehike, kes küsis “so i take it you’ve seen guys dressed in suits before?“. that’s right, sports fansmormoonid! kuid, olles väsimatult valmis kõigile korduvalt ütlema, kui avatud ma kõigele uuele olen, vahest isegi endale aru andmata, kui konservatiivne ma jällegi osade teiste asjade puhul olen, otsustasin anda vennale võimaluse. ja nii me rääkisimegi usust ja Usust, tingimusteta armastusest ja teadusest, õiglusest ja vabast tahtest. minu poolt ka paralleelist turundusega, sest põhimõtteliselt seda nad ju teevad, eks? ei ole rentaabel oma ressurssse investeerida 0-nõudmise tsooni ja veel haavlipüssi (laialisuunatud) meetodil, kas ei oleks kasulikum läheneda vintpüssianaloogia(eelselekteeritud) abil? antud kontekstis ehk küll – võimalus on sondeerida välja inimesed, kellel on.. hingeline kriis või selle mingisugune vorm?, mitte valimatult tänaval inimestele lähenema. (arvan, et) tulemused oleksid palju paremad ja tõenäoliselt tunneksid nad ise ka end oma isakese ees palju õnnestunumana ja saaksid endale pühapäeviti kaks mahlaklaasi ühe asemel lubada. vaat, et isegi koos jääkuubikutega! kusjuures temale peab au andma – saades teada mu teaduslikku tausta, hakkas ka usule teaduslikult lähenema – tehku ma eksperiment! ja ta julges isegi positiivseid tulemusi garanteerida.aus, aus. :)

käisin eile moomba waterfestil, mis on üks armastatumaid festivale melbourne’s. sihuke perevärk, nagu õllesummer ilma alkoholita, yarra jõe ääres. kontserdid ja show’d, mida pakutakse tasuta ja kellele ei meeldiks tasuta asjad. pildid:

cheers ja musid-kallid,

rené (peab õppima nüüd edasi)

ps. mussi ka:

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s